YAHoOoOo !
create New Email On Yahoo.com Or yahoo ID
آموزش کامل ساخت ایمیل یاهو ، یا آی دی !

تقریبا 20 سال است که سایت یاهو به عنوان یکی از بزرگترین سایت های دنیا فعالیت خود را اغاز نموده و در این سال ها میلیون ها نفر از ایمیل یاهو بهره مند شده اند ، در دنیای اینترنت یاهو خاطرات تلخ و شیرین فراوانی را برای ما رقم زده است ، بسیاری از افراد ازین طریق با هم دوست شده و سالیان سال دوستان خوبی برای هم بوده اند ، حتی یاهو به ازدواج جوانان هم کمک های موثری کرده ، یاهو یک سایت مقدس هست ! براستی که چقدر دیر اقدام به فعالیت در آن نموده اید ، اما نگران نباشید ، یاهو همواره برقرار است ...
یا علی گفتیم و عشق اغاز شد ! yahoo


برای داشتن یک ایمیل شخصی و یک یاهو آی دی که هم با ان چت کنید و هم ایمیل بگیرید و بفرستید و هم در سایت های مختلف عضو شوید ، باید مراحل زیر را با دقت طی کنید . پس با ما باشید ...

برای بزرگ دیدن عکس ها روی ان ها کلیک کنید .


ابتدا وارد سایت یاهو شوید > روی گزینه روبرو کلیک کنید > www.yahoo.com

بالای سایت یاهو ، منطقه ای را که در عکس زیر است پیدا کنید و روی دکمه sign up کلیک کنید .
نام: 1.PNG نمایش: 796 اندازه: 5.7 کیلو بایت

حالا وارد صفحه ای شبیه به عکس زیر میشوید ، این صفحه فرم ثبت نام است . اگر قادر به درک ان نیستید سایر مراحل را که توضیح میدهیم مرور کنید .
آموزش کامل ساخت ایمیل یا آی دی یاهوابتدای صفحه منطقه ای برای وارد کردن مشخصات شما وجود دارد مانند عکس زیر .
برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  3.JPG
مشاهده: 816
حجم:  9.8 کیلو بایت
در دو قسمت اول باید نام و نام خانوادگی را بنویسید ، مثلا mohadese ashkani اسم و فامیل خود را همانند این وارد کنید .
در قسمت دوم جنسیت شما باید معلوم شود ، female یعنی دختر male یعنی پسر . پس مطابق با جنسیتتان ان را انتخاب کنید .
در مرحله سوم تاریخ تولد را باید بر اساس تاریخ میلادی بنویسید ( لزومی ندارد دقیق باشد )
در مرحله چهارم کشور را بر روی ایران قرار دهید .

در این مرحله باید نام ایمیل خود را مشخص کنید . پس خوب دقت کنید . کادری مشابه زیر در مقابل دارید .
برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  4.JPG
مشاهده: 837
حجم:  25.0 کیلو بایتمثلا میخواهید ایمیل شما با نام mohadese باشد ( یا هر نام دیگری ) نام را وارد میکنید و در مقابل دکمه check را کلیک میکنید . ممکن است چیزی مانند زیر مشاهده کنید
نام: 5.PNG نمایش: 745 اندازه: 11.8 کیلو بایت

شکل بالا به این معناست که قبلا فرد دیگری این ایمیل را ساخته است ، پس باید از نام یا وازه هایی استفاده کنید که قبلا کسی آن را ثبت نکرده باشد .

به همین دلیل ما یک پسوند به نام میدهیم مثلا > .1990 یعنی > mohadese.1990 ، اگر این نام ازاد باشد و کسی ان را ثبت نکرده باشد مانند زیر خواهد شد .

نام: 6.PNG نمایش: 743 اندازه: 4.7 کیلو بایت

در کادر بالا مشاهده میکنید که ایمیل به ما نمایش داده میشود ، توجه کنید که ایمیل هرگز www ندارد ، در واقع www مخصوص اسم سایت است و نه اسم ایمیل ، ایمیل از پروتوکول @ پشتیبانی میکند .
در عکس بالا دو گزینه برای رمز وجود دارد ؛ که باید رمز را دو بار درون آن تکرار کنید ؛ توجه کنید که رمز را نباید هیچ وقت فراموش کنید پس ان را بخاطر بسپارید . همچنین نباید از رمز های ساده استفاده کنید ، روبروی رمز که به صورت مخفی نمایش داده میشود و چند نقطه میبینید ، چهار مستطیل قرار گرفته که سه عدد از ان سبز است .
دلیل این هست که پسورد را به صورت ساده وارد نکردیم ، یعنی اگر پسورد را 123456 وارد کنیم و یا 00000 و هر وازه کوتاه دیگر ، این گزینه های سبز قرمز میشود ، و شما نمیتوانید ایمیل را ثبت کنید ، مثلا میتوانید از وازه های طولانی تر و یا پیچیده تری استفاده کنید که کسی ان ها را نتواند پیدا کند ما نند (#mohadese1990) اگر پسورد به این صورت باشد رنگ ، چهار گزینه مقابل پسورد یا زرد و یا سبز میشود و میتوانید به مراحل بعد بروید .
مرحله بعد مخصوص امنیت هست ، یعنی از شما دو سوال پرسیده میشود تا زمانی که احیانا رمزتان را فراموش کردید بتوانید با پاسخ به ان ها رمز خود را پیدا کنید .
به عکس زیر دقت کنید .
برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  7.PNG
مشاهده: 810
حجم:  8.1 کیلو بایت

در قسمت 1 باید امیلی دیگرتان را وارد کنید ، اگر قبلا ایمیل نداشتید میتوانید ایمیل دوستتان را بنویسید و یا اصلا این قسمت را خالی بگذارید .
در قسمت شماره 2 اولین سوال را انتخاب کنید ، مثلا در بالا نوشته شده اسم عموی مورد علاقه شما چیست ؟ در جواب نوشته ایم شهرام
سوال دوم را هم انتخاب کنید ، مثلا ما انتخاب کرده ایم ، نام کتاب مورد علاقه شما چیست ؟ در جواب نوشته ایم the lovely bones
اگر نمیخواهید به پرسش ها جواب دهید ، میتوانید یک گزینه را انتخاب کنید و یک جواب بی معنی بنویسید مثلا dhdhhdfhdsh ، اگر جواب نادرست هم بنویسید یاهو متوجه نمیشود و قبول خواهد کرد .


در مرحله آخر باید مانند عکس زیر عمل کنید .

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  8.PNG
مشاهده: 809
حجم:  19.0 کیلو بایت
ابتدا کلمه در هم ریخته را در کادر زیر ان وارد کنید ، این بخاطر جلوگیری از ورود بچه ها هست ! ( روبات های اینترنتی )

سپس با کلیک روی گزینه زرد رنگ ایمیل شما ساخته میشود و وارد صفحه ای مانند زیر میشوید . ( اگر وارد صفحه ای به شکل زیر نشدید یعنی یکی از مراحل بالا را نادرست انجام داده اید ، توجه کنید که روبروی کدام مرحله نوشته قرمز وجود دارد ، ان را تصحیح کنید )

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  9.PNG
مشاهده: 119
حجم:  31.7 کیلو بایت
منبع : سایت محدثه www.mohadese.com/forum
اشکان مهین فلاح